22:16:34 24.04.2024

VIDEO // Rusul Daniil Medvedev, comportament de BIRJAR în semifinala de la Australian Open cu Tsitsipas. A URLAT la arbitru de scaun și l-a numit PROST: „Uită-te la mine când vorbesc cu tine”

Actualitate 28.01.2022 13:08 Vizualizări3948 Autor: Ziarul National

Daniil Medvede a oferit faza zilei de vineri de la Australian Open, jucătorul rus luându-se de arbitrul de scaun al partidei cu Stefanos Tsitsipas din semifinale.

Iritat de faptul că tatăl lui Stefanos i-ar oferi acestuia sfaturi în timpul meciului (lucru interzis de regulament), Medvedev și-a vărsta nervii pe arbitrul de scaun.

Rusul a cedat cel de-al doilea set al semifinalei (partida de pe Rod Laver Arena este în desfășurare).

Momentul în care Daniil și-a pierdut cumpătul a avut loc după ce și-a cedat serviciul în setul al doilea la scorul de 5-4 în favoarea adversarului.

"Ești prost? Cum ai ajuns să arbitrezi o semifinală de Grand Slam? Uită-te la mine când vorbesc cu tine", i-a spus, printre altele, rusul arbitrului de scaun.