01:35:04 22.05.2025
Stiri

Un neurolog german face ANUNȚUL despre Michael Schumacher: „După patru ani, mulţi revin la viaţă, îşi văd copiii şi nepoţi cum cresc...”

Sport 05.02.2018 14:20 Vizualizări2768
Un neurolog german face ANUNȚUL despre Michael Schumacher: „După patru ani, mulţi revin la viaţă, îşi văd copiii şi nepoţi cum cresc...”

Michael Schumacher, multiplu campion mondial al Fomulei 1, a suferit în decembrie 2013 un grav accident la schi, având leziuni severe asupra craniului. De atunci a suportat mai multe operaţii, a fost în comă indusă, internat în mai multe clinici, iar acum se află acasă, sub supravegherea unei echipe specializate.

Domiciliul său a fost transformat într-un adevărat spital şi pentru a acoperi costurile, familia a vândut multe dintre bunurile de valoare. S-au cheltuit zeci de milioane de euro pentru recuperarea lui Schumacher, iar informaţiile privind starea sa de sănătate sunt extrem de reduse.

Apropiaţii fostului mare pilot au preferat să păstreze discreţia, dar un specialist neurolog a oferit acum veşti optimiste. „Conform unui studiu realizat în Suedia, între 30 şi 40 la sută dintre pacienţi şi-au recăpătat conştiinţa după patru ani. Mulţi revin la viaţă, îşi văd copiii şi nepoţi cum cresc, îşi fac planuri, văd ce se mai întâmplă în familia lor sau în cercul de prieteni", a spus profesorul Mark Obermann, directorul centrului de neurologie Asklepios, instituţie aflată în Germania.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

Sondaj
Ce scenariu pare mai realist?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte