10:29:25 12.02.2025
Stiri

Încă o RACHETĂ ar fi căzut la Briceni: „Din câte cunoaștem, în aceste clipe asupra Ucrainei au fost lansat un atac masiv de către Federația Rusă”

Actualitate 05.12.2022 16:12 Vizualizări6090 Autor: Ziarul National
Încă o RACHETĂ ar fi căzut la Briceni: „Din câte cunoaștem, în aceste clipe asupra Ucrainei au fost lansat un atac masiv de către Federația Rusă”

Liderul Partidului Schimbării, Ștefan Gligor, susține că în apropierea orașului Briceni a fost depistată încă o rachetă. Aceasta ar fi căzut după atacul masiv al armatei rusești asupra Ucrainei.

„Circa 30 de minute în urmă (15.25), în raionul Briceni au căzut două rachete, una din rachete a căzut în apropierea de orașul Briceni. Din câte cunoaștem, în aceste clipe asupra Ucrainei au fost lansat un atac masiv de către Federația Rusă. Este al treilea caz de violare a spațiului aerian al R. Moldova de către Federația Rusă”, a menționat Gligor.

Citește și: FOTO // Polițiștii de frontieră au descoperit o RACHETĂ într-o livadă din apropierea orașului Briceni. Zona a fost IZOLATĂ imediat

Politicianul condamnă violarea spațiului aerian al R. Moldova și „atacurile barbare împotriva Ucrainei”.

Citește și: Răsturnare de situație în privința RACHETEI de la Naslavcea. Aceasta a format un CRATER imens și ar fi ajuns pe teritoriul nostru fără să fi fost doborâtă: „Rușii folosesc spațiul nostru, pentru ca rachetele lor să nu fie date jos de ucraineni”


„Cerem autorităților să investigheze aceste infracțiuni și să informeze societatea cât de curând posibil, pentru a evita panică în rândul cetățenilor”, a punctat Gligor.

Ministerul Afacerilor Interne a informat astăzi despre o singură rachetă găsită într-o livadă din preajma orașului Briceni, iar cazul este investigat.

Stiri relevante

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

27.12.2024 09:10 Nicolae Negru Nicolae Negru // Maia Sandu, al doile...

Abonament
Abonează-te pentru a fi la curent cu ultimele știri
Sondaj
Cine credeți că va prelua puterea în R. Moldova, după alegerile parlamentare din 2025?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2024. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate News widget RSS Contacte Developed by WebConsulting.md