Trăia de luni bune într-o casă părăsită din nordul R. Moldova, ascunzându-se de oamenii legii: De ce era căutat bărbatul de 41 de ani
![Vizualizări](/img/eye.jpg)
![Trăia de luni bune într-o casă părăsită din nordul R. Moldova, ascunzându-se de oamenii legii: De ce era căutat bărbatul de 41 de ani](/getimages/620x2000x2/large/ec9307e9f5ed45f7b0046b5c85d05ca7.jpg)
Un bărbat de 41 de ani le-a stârnit nedumeriri locuitorilor din satul Arionești, raionul Dondușeni, după ce s-a stabilit de mai bine de patru luni într-o casă părăsită de la marginea localității.
Polițiștii de frontieră l-au vizitat pe oaspete, l-au luat la întrebări și așa au aflat că acesta se ascundea de oamenii legii.
Bărbatul era anunțat în căutare, după ce a trecut ilegal frontiera moldo-ucraineană și, ascunzându-se în acea casă părăsită, spera să scape de pedeapsă.
El a fost reținut, întrucât Judecătoria Edineț, sediul Dondușeni, a emis mandat de arest pe numele lui, pe motiv că se eschiva de la instanța de judecată.
Acum, fugarul va trebui să răspundă pentru infracțiunea comisă.
![](/getimages/620x2000x2/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/38aca113b695433a8fbb4d26d1006a17.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/da06ee5375cab9fb731e62975a6050f7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)