15:46:33 16.09.2025
Stiri

„Ingeniozitate”: Modem Wi-Fi și 500 de dolari, într-un prezervativ ce urma să ajungă la un deținut de la Rezina

Actualitate 19.10.2022 11:13 Vizualizări899
„Ingeniozitate”: Modem Wi-Fi și 500 de dolari, într-un prezervativ ce urma să ajungă la un deținut de la Rezina

A pus un modem Wi-Fi și 500 de dolari într-un prezervativ și s-a pornit la o întâlnire de scurtă durată cu un deținut de la Penitenciarul nr.17-Rezina.

Obiectele interzise într-o instituție de detenție nu au mai ajuns la destinatar, tentativa fiind curmată marți, 18 octombrie, de angajații penitenciarului.

Cazul a fost documentat pe faptul transmiterii obiectelor interzise în penitenciar și transmis organelor de poliție.

„Încercările de a transmite obiecte interzise în penitenciare nu contenesc. Chiar dacă ingeniozitatea persoanelor civile de a introduce obiecte interzise în penitenciar depășește orice limită, angajații instituțiilor penitenciare reușesc să le zădărnicească tentativele”, a comentat Administrația Națională a Penitenciarelor.

Autor:
Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare în R. Moldova, pentru cine ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte