15:56:48 21.03.2025
Stiri

Incident tragic în Brazilia: Telefonul explodat îi provoacă unei femei arsuri grave în timp ce făcea cumpărături la supermarket

Actualitate 12.02.2025 22:16 Vizualizări541
Incident tragic în Brazilia: Telefonul explodat îi provoacă unei femei arsuri grave în timp ce făcea cumpărături la supermarket

O femeie a suferit arsuri de gradele doi și trei într-un supermarket din Anapolis, Brazilia, în weekend, după ce telefonul său a luat foc, un incident surprins de camerele de supraveghere.

Imaginile arată momentul în care telefonul explodează în buzunarul din spate al femeii, un Motorola Moto E32, și aceasta fuge panicată. După ce flăcările au fost stinse cu ajutorul oamenilor din jur, femeia a fost transportată la spital, unde primește îngrijiri medicale, a declarat soțul său, care a fost văzut în imagini tentando să stingă focul.

Producătorul a fost informat despre incident și a subliniat că toate produsele sale sunt concepute și fabricate conform celor mai stricte standarde de calitate și sunt supuse unor teste riguroase pentru a asigura siguranța consumatorului. Motorola a anunțat că a contactat consumatorul pentru a investiga situația și a efectua o analiză tehnică a aparatului, o etapă esențială pentru identificarea cauzei incidentului.

Stiri relevante
Top stiri

Parteneri
Descoperă
Punct de vedere NAȚIONAL
30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

27.12.2024 09:10 Nicolae Negru Nicolae Negru // Maia Sandu, al doile...

Sondaj
Credeți că lupta împotriva corupției mari va fi impulsionată prin comasarea Procuraturii Anticorupție și PCCOCS?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte