Guvernul schimbă regulile de funcționare pentru trei agenții din transporturi
150
Agenția Națională Transport Auto, Agenția Navală și Agenția Feroviară, entități aflate în subordinea Ministerului Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, vor funcționa în baza unor reguli mai clare, mai transparente și mai bine aliniate cadrului normativ național.
O decizie în acest sens a fost aprobată astăzi de Guvern, ceea ce deschide calea pentru o nouă etapă în modul de organizare și coordonare a acestor instituții.
Astfel, instituțiile vor avea o organizare mai coerentă și mai previzibilă. Această schimbare va sprijini îmbunătățirea modului în care își desfășoară activitatea de zi cu zi, dar și felul în care colaborează și interacționează între ele, asigurând o mai bună eficiență în domeniul transporturilor.
24.06.2026
16:02
24.06.2026
15:57
24.06.2026
15:57
24.06.2026
15:38
24.06.2026
15:27
24.06.2026
15:25
24.06.2026
16:02
24.06.2026
15:57
24.06.2026
15:57
24.06.2026
15:38
24.06.2026
15:27
24.06.2026
15:25
24.06.2026
15:17
24.06.2026
12:43
24.06.2026
12:41
24.06.2026
11:59
24.06.2026
08:17
23.06.2026
21:00
23.06.2026
19:52
23.06.2026
17:03
23.06.2026
16:59
23.06.2026
14:40
23.06.2026
14:10
23.06.2026
14:05
Elevii mutați în urma reorganizării școlilor vor primi câte 1.000 de lei lunar timp de doi ani
Guvernul asigură transport gratuit pentru profesorii și elevii afectați de reorganizarea școlilor
Guvernul a lansat „Turism 2029”, program de 618 milioane lei pentru dezvoltarea turismului și crearea a 5.000 de locuri de muncă până în 2029
















