GEST // Polițiștii de frontieră din R. Moldova și-au așteptat colegii din România cu flori „la mijloc de pod” pentru a-i felicita: „La mulți ani, România!”
![Vizualizări](/img/eye.jpg)
![GEST // Polițiștii de frontieră din R. Moldova și-au așteptat colegii din România cu flori „la mijloc de pod” pentru a-i felicita: „La mulți ani, România!”](/getimages/620x2000x2/large/e63f0eb3d9dbc2418e10bf46474fada8.jpg)
Polițiștii de frontieră din Cahul, Giurgiulești și Lipcani și-au așteptat astăzi colegii români la linia de frontieră, la mijloc de pod de peste Prut, pentru a le transmite sincere felicitări și urări de bunăstare, de Ziua Națională a României.
„La mulți ani, România! Cu drag i-am salutat și le-am urat o petrecere frumoasă de Ziua Națională!”, spun polițiștii de frontieră din stânga Prutului.
Poliția de Frontieră amintește că patrularea comună la frontiera Republicii Moldova cu România a fost inițiată în anul 2019. De atunci, polițiștii de frontieră de pe ambele maluri ale Prutului au desfășurat circa 1 370 de patrulări comune.
![](/getimages/620x2000x2/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/38aca113b695433a8fbb4d26d1006a17.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/da06ee5375cab9fb731e62975a6050f7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/ce8d53c0261cdd399725b9e4267727e2.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/e3722d0ec47239fb0b80765e519b94d2.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/b98a9f3290d0f7cedb7e694688aa9199.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/649a3c0b4ce4a59f11c42ddef51c0879.jpg)