07:50:27 23.06.2026
Stiri

DOC // Șoferii din stânga Nistrului, tot mai des AMENDAȚI pentru că nu au perfectate ASIGURĂRI eliberate de companiile autorizate de Chișinău

Actualitate 03.07.2023 14:14 Vizualizări1446
DOC // Șoferii din stânga Nistrului, tot mai des AMENDAȚI pentru că nu au perfectate ASIGURĂRI eliberate de companiile autorizate de Chișinău

Tot mai mulți șoferii din stânga Nistrului au început să primească amenzi, pentru că nu au asigurare eliberată de companiile autorizate de Chișinău, informează un post de televiziune de la Tiraspol. Aceștia se declară revoltați că sunt obligați să-și asigure unitățile de transport la fel ca și cetățenii din dreapta Nistrului.

Potrivit sursei citate, cel mai des amenzile sunt aplicate de poliția din Varnița, după trecerea așa-zisului punct de control instalat de regimul separatist.

Amenzile variază între 1 500 – 1 600 de lei se plâng unii dintre locuitorii din Transnistria.

„Am trecut granița și am văzut cum polițiștii întocmeau amenzi șoferilor din Transnistria. Credeam că am scăpat, dar am fost opriți la Gura Bâcului și amendați cu 1 600 de lei”, spune femeie amendată.

Autor: Ziarul National
Top stiri
22.06.2026 18:03 0
22.06.2026 08:05 591 Horoscopul zilei 22.06.2026
21.06.2026 07:53 1221 Horoscopul zilei 21.06.2026
20.06.2026 08:16 1538 Horoscopul zilei 20.06.2026

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.17 1 USD 17.61 1 RON 3.85 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte