A rămas fără mașină din cauza datoriilor pentru căldură
1573
Un chișinăuean a rămas fără mașină din cauza datoriilor acumulate la agentul termic. Automobilul de model „Audi A 6” a fost sechestrat până când proprietarul va achita datoria de peste 30 de mii de lei furnizorului de agent termic. Dacă timp de șapte zile stăpânul mașinii nu va achita datoria, automobilul va fi transmis spre vânzare.
Din banii obținuți din vânzare, „Termocom” își va reține suma pe care bărbatul o datora pentru consumul de energie termică, precum şi a cheltuielilor aferente, iar rău-platnicului i se va restitui restul banilor prin intermediul executorului judecătoresc.
Doar săptămâna trecută, magistrații au pronunţat 50 de hotărâri pe numele unor datornici care au acumulat datorii de peste jumătate de milion de lei.
29.01.2019
16:00
15.01.2019
14:19
28.12.2018
15:19
19.11.2018
15:00
23.10.2018
08:00
10.09.2018
17:03
16.08.2018
16:19
13.08.2018
17:30
05.08.2018
20:30
05.08.2018
12:02
27.07.2018
12:20
27.06.2026
06:45
27.06.2026
05:18
27.06.2026
02:40
27.06.2026
01:28
27.06.2026
01:07
27.06.2026
00:41
26.06.2026
23:38
26.06.2026
20:28
26.06.2026
20:06
26.06.2026
18:36
26.06.2026
18:30
26.06.2026
18:19
26.06.2026
18:07
26.06.2026
18:05
26.06.2026
17:59
26.06.2026
17:20
26.06.2026
17:12
26.06.2026
16:32
26.06.2026
16:32
26.06.2026
15:47
26.06.2026
15:35
26.06.2026
15:26
26.06.2026
14:01
26.06.2026
13:46
26.06.2026
12:55
PROGRAM // Începe Reuniunea Teatrelor Naționale Românești: „La Chișinău vor veni TOATE Teatrele Naționale din Republica Moldova și România!”
VIDEO // Un nou atac armat în Sydney. Patru persoane au fost înjunghiate într-o biserică, în timpul slujbei. Momentul, transmis LIVE
Ce se întâmplă dacă înghiți sâmburii de măsline? Nici nu-ţi imaginezi
Marina Tauber oferă DETALII despre mitingul de duminică. Deputata infirmă că s-ar pregăti destabilizări: „Va fi o acțiune pașnică. Protestele, mitingurile sunt acțiuni democratice”

















