DISPERARE // Un bărbat din Ucraina a sărit în râul Nistru și a ajuns în R. Moldova înotând în apele reci: A avut nevoie de asistență medicală
![Vizualizări](/img/eye.jpg)
![DISPERARE // Un bărbat din Ucraina a sărit în râul Nistru și a ajuns în R. Moldova înotând în apele reci: A avut nevoie de asistență medicală](/getimages/620x2000x2/large/8676be56628de42b428cba90693fd982.jpg)
A sărit în plină iarnă în râul Nistru și a înotat până în R. Moldova.
Este vorba despre un ucrainean în vârstă de 36 de ani, care a fost depistat de către polițiștii de frontieră din Otaci, după un schimb de informații cu grănicerii din Ucraina.
Tânărul se simțea rău când a ajuns pe celălalt mal al Nistrului și a avut nevoie de ajutorul medicilor.
Cazul a fost înregistrat vineri, aproape de ora 13.00, pe direcția Moghiliov - Podolsk - Călărăușeuca.
Ucraineanul le-a spus oamenilor legii că venea de la Kiev și intenționa să ajungă în Israel, unde s-ar afla o rudă de a sa cu probleme de sănătate. Ieșirea din Ucraina, stat aflat în război cu Rusia, i-a fost interzisă, fapt ce l-a motivat să încerce să treacă granița în mod clandestin.
![](/getimages/620x2000x2/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/38aca113b695433a8fbb4d26d1006a17.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/da06ee5375cab9fb731e62975a6050f7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/97196f6097c2b098c759417440d13b2d.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/67753a8022633d3f1de6cec148490315.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/34b2d9ef04958203e770ccdcb0143689.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/620x2000x2/large/727433ab59ecee6122a608d7d9b50821.jpg)
![](/img/eye.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/3b9af5ade4b4ca948b43e3a6d3cdb26e.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/cef62988fd56168cc2319c0e6b5645b7.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/a4758362b56d2017da39677ce30339be.jpg)
![](/getimages/619x421x1/large/860b4f52bf03ae3ba5aa97739ebd1351.jpg)