VIDEO // Nicolae Botgros, mesaj după ce s-a tratat de COVID și a fost externat de la spital: „Titlul acestei lucrări mi se potrivește foarte bine acum, după ce am ajuns acasă de la spital”
2868
Dirijorul Orchestrei „Lăutarii”, Nicolae Botgros, a învins noul coronavirus și, după ce a stat aproape o lună în spital, a fost externat.
Cu această ocazie, maestrul a postat pe Facebook o piesă care i-ar descrie starea - „În drum spre casă”.
„Putem spune că titlul acestei lucrări scrise de Gheorghe Banariuc mi se potrivește foarte bine acum, după ce am ajuns acasă de la spital! Mulțumesc mult cadrelor medicale și tuturor celor care s-au rugat pentru sănătatea mea, dar știm cu toții că puterea cea mare e la Dumnezeu!”, a declarat Nicolae Botgros.
Amintim că maestrul a fost internat în luna octombrie la Institutul de Medicină Urgentă din Chișinău, fiind în stare gravă după ce s-a infectat cu COVID-19. Tratamentul său a fost coordonat cu lumea academică de la Paris, Franța.
24.06.2026
20:50
24.06.2026
20:38
24.06.2026
19:49
24.06.2026
18:49
24.06.2026
17:59
24.06.2026
17:38
24.06.2026
17:34
24.06.2026
17:18
24.06.2026
20:50
24.06.2026
20:38
24.06.2026
19:49
24.06.2026
18:49
24.06.2026
17:59
24.06.2026
17:38
24.06.2026
17:34
24.06.2026
17:18
24.06.2026
16:02
24.06.2026
15:57
24.06.2026
15:57
24.06.2026
15:38
24.06.2026
15:27
24.06.2026
15:25
24.06.2026
15:17
24.06.2026
12:43
24.06.2026
12:41
Vremea de joi, 25 iunie 2026, în Republica Moldova: soare, mai cald și vânt alert
Primarul Ion Ceban, interzis 5 ani în România, atacă proiectul Șoșoacă privind unirea cu Republica Moldova și invocă „atentat la valorile constituționale”
Rafinăria din Moscova rămâne închisă cel puțin jumătate de an după atacurile cu drone, iar Duma modifică taxele și subvenționează importurile pentru a acoperi penuria de combustibil
Mark Rutte merge la Casa Albă pentru a liniști tensiunile cu Trump înaintea summitului NATO din iulie
















