22:29:31 24.04.2026
Stiri

Propagandista-ȘEFĂ a lui Putin, discurs HALUCINANT la Kremlin. „Noi vă vom ajuta să-i exterminați pe acești CANIBALI atâta timp cât va fi nevoie. Slujesc Rusia”

Actualitate 21.12.2022 16:34 Vizualizări1261
Propagandista-ȘEFĂ a lui Putin, discurs HALUCINANT la Kremlin. „Noi vă vom ajuta să-i exterminați pe acești CANIBALI atâta timp cât va fi nevoie. Slujesc Rusia”

Președintele Rusiei Vladimir Putin i-a decorat, la Kremlin, pe propagandiștii regimului. Printre cei decorați de liderul rus se numără și redactorul-șef al postului rusesc de televiziune Russia Today, Margarita Simonian. Aceasta a primit „Ordinul de Onoare”, după care a susținut un discurs halucinant în fața lui Putin.

„Nu am emoții să vorbesc în public în mod normal, dar acum văd în fiecare zi ce se întâmplă în Donețk și nu pot să nu mă îngrijorez. Vă mulțumesc deoarece, cu durere și sânge, smulgeți oamenii noștri din gura însângerată a acestor canibali. Vă mulțumesc că v-ați decis să faceți asta. Și noi vă vom ajuta să-i exterminați pe acești canibali atâta timp cât va fi nevoie. Slujesc Rusia”, a declarat Margarita Simonian, una dintre cele mai cunoscute prezentatoare din Rusia.

În lunile de când Putin a invadat Ucraina, Simonian s-a remarcat în repetate rânduri prin declarațiile făcute. În luna mai, șefa RT spunea că războiul „este pentru totdeauna” și că cine studiază în Occident „merge direct în iad”, asta deși chiar Simonian a studiat în Statele Unite.


Marți, Putin i-a decorat și pe liderii proruși ai celor patru regiuni ucrainene - Doneţk, Lugansk, Herson şi Zaporojie, anexate ilegal de Moscova în septembrie. Doi dintre cei decorați, liderul din Lugansk și cel din Doneţk au primit ''Ordinul pentru Merit al Patriei'', gradul I. Ceilalți doi care asigură conducerea în Zaporojie şi Herson, au primit acelaşi ordin, dar în gradul III, potrivit transmisiunii în direct a ceremoniei solemne desfăşurate în Sala Sf. Ecaterina a Marelui Palat al Kremlinului.

Autor: Ziarul National
Stiri relevante
Top stiri
24.04.2026 07:55 640 Horoscopul zilei 24.04.2026

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

30.12.2024 09:11 Nicolae Negru Nicolae Negru // Anul politic 2024, î...

30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
Capricorn
Vărsător
Pești
Berbec
Taur
Gemeni
Rac
Leu
Fecioară
Balanță
Scorpion
Săgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.28 1 USD 17.36 1 RON 3.98 1 RUB 0.23 1 UAH 0.40
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte