VIDEO, FOTO // Un bărbat din Bălți și-a transformat casa într-un LABORATOR improvizat de cultivare a cânepei de tip „hidropon”
1704
Un bărbat de 44 de ani din Bălți, membru al unei grupări infracționale documentate acum două luni pentru punerea în circulație droguri în municipiul Bălţi și raionul Făleşti, a fost reținut și plasat în arest pentru 30 de zile.
Suspectul și-a făcut propriul laborator de cultivare a cânepei de tip „hidropon” în condiții speciale. Laboratorul improvizat a fost amenajat într-o odaie a casei sale și era echipat cu ventilatoare, iluminare specială etc.
Polițiștii au descoperit acasă la acesta și au ridicat 24 de plante sădite în ghiveciuri, utilaje cu ajutorul cărora erau crescute plantele, precum și marijuana.
Valoarea estimativă a drogurilor ridicate constituie 300 000 de lei.
Bărbatul riscă de la 7 până la 15 ani de închisoare.
24.06.2026
17:38
24.06.2026
17:34
24.06.2026
17:18
24.06.2026
16:02
24.06.2026
15:57
24.06.2026
15:57
24.06.2026
17:38
24.06.2026
17:34
24.06.2026
17:18
24.06.2026
16:02
24.06.2026
15:57
24.06.2026
15:57
24.06.2026
15:38
24.06.2026
15:27
24.06.2026
15:25
24.06.2026
15:17
24.06.2026
12:43
24.06.2026
12:41
24.06.2026
11:59
24.06.2026
08:17
23.06.2026
21:00
23.06.2026
19:52
23.06.2026
17:03
Moscova cere clarificări de la Trump privind războiul din Ucraina, după semnalele de la summitul G7
Kremlinul susține că descurajarea nucleară este singura barieră în calea unui nou război mondial
Inteligenţa artificială Mythos de la Anthropic expune vulnerabilităţi majore în sistemele informatice secrete ale SUA


















