18:31:29 19.07.2019
 
Stiri

Culmea TUPEULUI // Cum JIGNEȘTE fiul lui Plahotniuc, posesorul unei mașini de peste un MILION de euro, cetățenii R. Moldova

Social 12.03.2016 12:21 Vizualizări75089 Autor: Ziarul National
Culmea TUPEULUI // Cum JIGNEȘTE fiul lui Plahotniuc, posesorul unei mașini de peste un MILION de euro, cetățenii R. Moldova unimedia.md

Timofei, fiul cel mai mare al controversatului Vladimir Plahotniuc, și care conduce un „Mercedes” în valoare de 1,2 milioane de euro, nu are deloc păreri bune despre cetățenii R. Moldova care contribuie la businessul tatălui său.

Întrebat pe o rețea de socializare cum comentează faptul că tatăl său, despre care se spune că a capturat instituțiile statului, a ruinat economia R. Moldova pentru 20 de ani înainte, Timofei a dat vina pe populația țării care ar fi măcinată de lene, alcoolism și invidie.

„Tatăl meu este unicul care încearcă să scoată această țară din rahat, dar populația se lasă ademenită de provocațiile unui grăsan cu ochelari condus de Rusia (aluzie la Renato Usatîi – n.r.). Dacă poporul nu va înțelege lucruri elementare, atunci mă îndoiesc că această țară va putea fi salvată și va continua să lâncezească în ponturi ieftine, lene, alcoolism și invidie”, a răspuns băiatul de bani gata.

Laudele lui Timofei la adresa tatălui său vin mai ales în contextul în care, anul trecut, când a împlinit 18 ani, Vladimir Plahotniuc i-a făcut, potrivit unimedia.md, un cadou în valoare de 1,2 milioane de euro – un super-bolid exclusivist „Mansory Mercedes-Benz S63 AMG Coupe”.

Mașina poartă inițialele tânărului, T.V.P., are numere exclusiviste GE 79777 și a fost surprinsă pe străzile din Geneva, acolo unde locuiește acest băiat, de amatorii de mașini scumpe. Pozele au apărut pe un cunoscut site al iubitorilor de automobile exclusiviste, scrie aceeași sursă.

Fiul lui Plahotniuc își numește mașina „o iubită comodă”.

Menționăm că Timofei Plahotniuc a absolvit o școală din Elveția, iar apoi s-a lăudat că a fost admis la Business School of Lausanne, la Facultatea de Marketing și Finanțe.

Prietenii tăi merită să știe ASTA!



Marius 12.03.2016 13:37

Aschia nu sare departe de trunchi....! Aceiasi ignoranta si tupeu, aceiasi sfidare a bunului simt, aceiasi obraznicie grosolana de a scuipa in propriul popr, invinuindu-l de alcoolism si invidie..! Cita ipocrizie tinara si pofighista! Astai generatia de pofighisti!

kings 12.03.2016 13:51

Bai da voi sunteti bolnavi de tot.... daca eu mi-as cumpara o masina oare tot veti face stire din asta?..... cin Morari si-a cumparat cureau de sute de Dolari dece n-ati facut o stire ?

Dragos 12.03.2016 14:19

Pui de naparca interlopa ce grohaie porceste. Este o sfidare la adresa poporului. Asta este adevarul! Asta este perceptia, gandirea, atitudinea, educatia de beizadea isNOBILa cu rat, cu obraz gros de pachiderma subgrohaitoare si cu un imens dezgust fata de tara in care a fost fatat. Cum e Tanda (tat-su), asa-i Manda (fi-su si ma-sa din Franta). Pai cum sa nu-si permita pachiderma tupeism porcesc? Numai taxa de scolarizare (peste 50.000 de euro), cazarea, restaurantele de fite si suita de bodyguarzi cat fac!

Dima 12.03.2016 14:49

Are tupeu, dar cel mai trist e ca are si dreptate.

Dinu 12.03.2016 16:52

si ce ati descoperit ca Plahotniuc are un milion petru o masina, asta si asa stiam. Iar ce a spus tinarul are totala dreptate.

Sue 12.03.2016 18:30

This car does not cost 1.2 million euro people! It's a pretty expansive car however, just under 200000 euro, but definitely not 1.2 million. Whoever wrote the post needs to get more knowledge on his numbers.

Haale 12.03.2016 18:37

furia oamenilor este ”direcționată” exact acolo unde vrea banda lui Lucinski și ”șavcile” Năstase, Filea și restu - o ocazie unică - ”unicul vinovat” de cele întâmplate în MD i-a luat lu fiu-so o mașină scumpă. Să fiu înțeles corect - nu e rău că se ridică asemenea întrebări - e bine și CORECT dar este normal să fie vizate și restul ”odorașilor” (Serioja și Kiryușa lui Lucinski, copkilașii lui Filea, Năstase și restul informatorilor KGBiști din MD)...

George 12.03.2016 18:53

comentarii moderate - ce căcat!

GIF 12.03.2016 23:18

Acum Poporul este obligat să ceară lui Șalaru sa-l ia urgent să facă armata! Acolo-i vine repede dragostea de popor! Poporul are LEGEA Nr. 1245 din 18.07.2002 cu privire la pregătirea cetăţenilor pentru apărarea Patriei care spune: Serviciul militar este obligatoriu pentru toţi bărbaţii, cetăţeni ai Republicii Moldova. Obligaţiunea militară este o datorie constituţională a cetăţenilor Republicii Moldova. Plahotniuc cel mic nu este barbat?

Rm 13.03.2016 07:46

Да пусть катается парень он не виноват за грехи своего отца . Он должен жить и радоваться жизнью ибо прейдет время и детям прейдется отвечать за грехи отцов. Жаль парня. Оставьте его в покое. Пусть живет пока Бог дает.

katy 13.03.2016 10:03

sunteti cu totii paliti in kap. cum sa fie poporul lenos daca toti au fugit peste hotare la munka. acasa au ramas doar batrinii si copii. nu ai unde sa lucrezi la Moldova. pentru ca totul sa vindut si sa inkis , cam de unde Plahotniuk are asa suma de bani sa i cumpere fiului asa masina scumpa? ce salariu tre sa ai ca sa cumperi o asemenea minune( nu am nimik in potriva masinii e minunata :-D) de ce poporul tre sa sufere din cauza conducatorilor . in lok sa prosperam pe noi ne inruineaza. Moldova va disparea degraba cu asa indiferenta din partea condukatorilor.

Mariana 13.03.2016 14:07

Lenea ,alcoolismul chiar nu sunt bune! Dar tanarului ii scapa faptul ca si oamenii silitori si talentati sunt saraci in RM . Iar metodele (de corupere , santaj) pe care le foloseste tatal sau, nu dezvolta tara , ci o ruineaza, fiindca sunt marginalizati si scosi pe linie moarta oamenii merituosi si favorizati oamenii de nimic , gata sa comita orice fel de ilegalitati pentru bani ! Dar e copil inca ,ca sa inteleaga asta! P.S. Nu agreez titlul! E zgomotos si comercial!

Mihaela 13.03.2016 17:03

Nu coasta aceasta masina 1,2 mln. De Unde? Site-urile autohtone chiar duc o lipsa de surse de noutati, sau a fost o descoperire faptul ca Plahotniuc poate sa isi permita o masina de 200k euro? Este o zicala in limba rusa: переливание из пустого в порожнее, se potriveste exact acestei stiri.

Eric 02.05.2016 19:21

Plahotniuc respect! P.S Moldovenilor schimbativa de la sine dar nu individiati alte persoane!

Amadeus 31.07.2016 14:44

Feciorasul o face pe filosof din salonul auto de peste un milion de euro la care nu a contribuit nici macar cu un euro-cent...si fara tat-so e un zero in societate! atunci dece ar trebui sa conteze parearea unui ZERO?!

Dumitru 31.07.2016 15:42

fara suparare ,dar moldovenii nostri cind le spui dreptatea se supara !! dar baeatul a zis drept referitor la lene , betie si invidie fiecare om daca e gospodar si ii harnic traeste bine !!! mai bine sa-si rineasca baligarul din ograzi si sa faca curatenie prin sate acolo unde traesc sa arate ca sint gospodari de cit sa imble pe la proteste !!!! betivani concenii !!!! eu consider ca ! persoanele care au probleme cu alcoolul ,lenea droguri si alte prostii !!! categoric nau dreptul sa voteze ! eu personal sint categoric impotriva ca asa fel de persoane sa-mi hotarasca viitorul !!!!

Mereu 31.07.2016 17:11

Dezgustator magar porc imbecil..lumea abia desi permite de medicamente si pine din pensii si salarii da el mucosu ii face pe oameni betivi si lenosi/// tare as vrea sal vad eu muncind in rind cu totii la tara sap sa vad cite masini siar cumpara el din salariu de la lucru pe cimp/// Lia veni si lor Domnul de hac c doar e clar ca nar so duca bine o vesnicie