04:54:48 23.06.2026
Stiri

Cu „Mercedes”-ul și „Volkswagen”-ul, zburând pe șosea: O șoferință a fost prinsă circulând cu viteza de 173 km/h la Edineț, iar alta - cu 143 km/h la Cahul

Actualitate 13.06.2022 15:13 Vizualizări1306
Cu „Mercedes”-ul și „Volkswagen”-ul, zburând pe șosea: O șoferință a fost prinsă circulând cu viteza de 173 km/h la Edineț, iar alta - cu 143 km/h la Cahul

Două femei din R. Moldova au fost sancționate pentru depășirea limitei de viteză în weekendul trecut.

Primul caz a avut loc pe traseul M5, la ieșirea din orașul Edineț, când o șoferiță de 46 de ani, originară din raionul Briceni, se deplasa la volanul unui „Mercedes” cu viteza de 173 km/h, depășind limita admisă cu 103 km/h.

Cel de-al doilea caz a avut loc în localitatea Tretești din raionul Cahul. Șoferița de 22 de ani, originară din același raion, conducea un „Volkswagen Golf” prin localitate cu viteza de 143 km/h, depășind limita admisă cu 93 km/h.

Ambele femei au fost sancționate în baza Codului Contravențional.

De la începutul lunii curente, peste 5 700 de șoferi au fost sancționați de inspectorii de patrulare pentru că au depășit limita de viteză admisă.

Autor: Ziarul National
Top stiri
22.06.2026 18:03 0
22.06.2026 08:05 563 Horoscopul zilei 22.06.2026
21.06.2026 07:53 1155 Horoscopul zilei 21.06.2026
20.06.2026 08:16 1513 Horoscopul zilei 20.06.2026

Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.17 1 USD 17.61 1 RON 3.85 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri

Ziarul Național 2013-2025. Toate drepturile sunt rezervate

Despre noi Publicitate Termeni și condiții News widget RSS Contacte