16:13:02 20.04.2024

VIDEO // Un american s-a luat la ÎNTRECERE cu un... rechin. Cine a câştigat

Sport 25.07.2017 20:30 Vizualizări2583 Autor: Ziarul National

VIDEO // Un american s-a luat la ÎNTRECERE cu un... rechin. Cine a câştigat Sursa: ziare.com

Înotătorul american Michael Phelps s-a luat la întrecere cu un rechin Marele Alb.

Cursa a avut loc în Africa de Sud, în cadrul emisiunii „Shark Week” a postului Discovery Chanel, şi a fost câştigată de rechin!

Marele Alb a terminat întrecerea de 100 de metri în 36.1 secunde, în timp ce Phelps a ajuns la linia de sosire după 38.1 secunde, scrie The Sun.

Întrecerea dintre cei doi a fost însă una virtuală, producătorii emisiunii calculând timpul în care Marele Alb ar termina o cursă de 100 de metri.

40.2 km/h e viteza maximă pe care o poate atinge un rechin Marele Alb.

Vizionaţi mai jos întrecerea simulată dintre Michael Phelps şi Marele Alb.

Michael Phelps (31 de ani) e considerat a fi cel mai bun înotător din istorie, cu nu mai puțin de 23 de medalii de aur cucerite la Jocurile Olimpice.

Sursa: ziare.com

19.04.2024 09:13 Nicolae Negru Nicolae Negru // Despărțirea apelor p...

15.04.2024 09:20 Nicolae Negru Nicolae Negru // Simțul realității și...

12.04.2024 09:14 Nicolae Negru Nicolae Negru // Recensământul ca o f...