11:03:33 19.04.2024

Sport 01.03.2017 15:18 Vizualizări1760 Autor: Ziarul National

FOTO // Și-a „pierdut minţile” în timp ce se uita la TV. Reacţia lui a făcut înconjurul internetului Sursa: prosport.ro

Dinamo - CSU Craiova 2-1. Înfrângerea de pe Naţional Arena şi ghinionul avut de Ivan & Co la o fază din prima repriză a împins un fan al oltenilor la un gest extrem, după ce a pierdut şi o sumă importantă mizând pe favoriţii săi. Acesta şi-a distrus tableta şi a promis că nu va mai urmări de pe stadion meciurile grupării antrenate de Gigi Mulţescu.

Acesta a postat pe facebook o imagine cu tableta sa făcută „ţăndări” şi a explicat ce s-a întâmplat.

„După cele trei bare. Plus paguba de 200 RON la pariuri pe X2. Merg din '96 pe stadion la Craiova. Nu am pierdut mai mult de cinci meciuri acasă. Jur că nu voi mai călca pe stadion. Jur!”, a scris fanul, iar imaginea s-a viralizat rapid.

Faza la care face referire suporterul s-a petrecut după jumătate de oră, la scorul de 2-0 pentru Dinamo. Gazdele au fost salvate de trei ori de bară în doar 30 de secunde, la o fază prelungită de atac a Craiovei. Mai întâi Ivan a luat la ţintă bara cu un şut din afara careului. Pe respingere, Băluţă a reluat tot în bară, după care același Băluţă a centrat, iar Dinamovistul Romera a respins balonul tot în bară, scrie prosport.ro.

În repriza secundă, Craiova a redus din handicap prin Vagenin, după un penalty ratat de Andrei Ivan, însă nu a mai avut forţa să înscrie şi golul egalizator.

19.04.2024 09:13 Nicolae Negru Nicolae Negru // Despărțirea apelor p...

15.04.2024 09:20 Nicolae Negru Nicolae Negru // Simțul realității și...

12.04.2024 09:14 Nicolae Negru Nicolae Negru // Recensământul ca o f...