Stiri

FOTO // Mascați la domiciliile unor angajați ai MAI

Social 26.12.2013 11:41 Vizualizări4643
FOTO // Mascați la domiciliile unor angajați ai MAI

Domiciliile unor ofițeri din cadrul Serviciului Securitate Internă și Combatere a Corupției al Ministerului Afacerilor Interne (MAI) au fost percheziționate în această dimineață. Aceștia sunt suspectați că ar face parte dintr-o grupare criminală de punere în circulație a banilor falși și de fabricare ilegală de dosare penale pe numele unor cetățeni.

Percheziții au avut loc în același timp la domiciliile mai multor membri ai grupării. Vădit supărat de prezența presei la poartă, unul dintre suspecți a amenințat jurnaliștii.

Perchezițiile au fost efectuate de către Direcția Operațiuni Speciale a Inspectoratului General de Poliție, în comun cu Procuratura Generală.

Autor: Ziarul National
FOTO // Mascați la domiciliile unor angajați ai MAI FOTO // Mascați la domiciliile unor angajați ai MAI
Top stiri

Parteneri
Punct de vedere NAȚIONAL
VIDEO // Irina Gutnic publică imagini de pe camerele de supraveghere cu Ion Ceban - „PERICOL public”: „M-a mințit pe mine, așa minte întreaga societate”
27.05.2026 11:27 ZiarulNational VIDEO // Irina Gutnic publică imagini...

Mihai Gribincea // Moscova rescrie istoria: Declarația Mariei Zaharova despre conflictul din Transnistria – propagandă sau realitate?
14.05.2025 13:06 ZiarulNational Mihai Gribincea // Moscova rescrie is...

Valeriu Saharneanu // Rezidenții transnistreni: ostatici ori vârf de lance ai Kremlinului?
30.12.2024 09:55 Valeriu Saharneanu Valeriu Saharneanu // Rezidenții tran...

Horoscop
Vezi horoscopul tău pentru astăzi
CapricornCapricorn
VărsătorVărsător
PeștiPești
BerbecBerbec
TaurTaur
GemeniGemeni
RacRac
LeuLeu
FecioarăFecioară
BalanțăBalanță
ScorpionScorpion
SăgetătorSăgetător
Curs valutar
1 MDL   1 EUR 20.13 1 USD 17.75 1 RON 3.85 1 RUB 0.24 1 UAH 0.39
Sondaj
Dacă duminica viitoare ar avea loc un referendum privind unirea Republicii Moldova cu România, cum ați vota?
Prietenii noștri